VIVIAN Instruments

Tradice společnosti Vivian Instruments sahá do konce osmdesátých let, kdy jsem se začal zabývat výrobou prvních kytarových nástrojů. Zpočátku jsem se věnoval výrobě akustických kytar, následně mne, jako každého dospívajícího kluka, který se cítí být rockerem, naprosto uchvátil zvuk elektrické kytary.

Začal jsem stavět ve své dílně kytary na bázi standardních modelů Fender a Gibson, obvykle s běžným osazením. Jelikož se jednalo o zakázkovou kusovou výrobu, věnoval jsem bezvýhradnou péči výběru materiálu, usazení komponentů a finálnímu vyladění nástroje. Vždy jsem se snažil nástroj přizpůsobit hráči, na základě jeho představ a požadavků jsem pak volil konfigurace, o kterých jsem přesvědčen, že se pro danou aplikaci nejlépe hodí. Kvalitu nástrojů z mé dílny nejlépe potvrdí reference od významných osobností české rock&pop music v odkazu "REFERENCE", kteří z velké části používají nástroje postavené v mé dílně, někteří dokonce hrají výhradně na nástroje ode mne.

Od nesmělých začátků uplynulo už hodně vody. V současné době se věnuji především vývoji nových modelů, které mají osobitý design a vyznačují se velmi příjemným ovládáním, tvarováním těla, které skutečně hráči "padne", přičemž nabízejí vybraný tón. Pochopitelně zde velmi záleží na konkrétním zadání, co hráč očekává od nástroje, ale plnost tónu je vždy přítomnou a neoddiskutovatelnou charakteristikou nástrojů z mé dílny.

Postupně se mi podařilo při stavbě nástrojů a zajišťování komponentů vytvořit partnerství s předními světovými výrobci, většinou na bázi výhradních zastoupení společností Lindy Fralin, Monster Cable, Sperzel, TV Jones, Picato o kterých jsem přesvědčen, že patří ke špičce ve svém oboru a jedině proto si je dovoluji používat na svých nástrojích. Tyto společnosti také naše společnost zastupuje a produkty těchto společností distribuujeme nejen na českém trhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přátelé

MMA - Prague
LINDY FRALIN
MUSIC STORE
EMG PICKUPS
DR STRINGS